Ankara Kupası Yunus Ayhan´ın

0
1286

Mebuskent, 2014 Ankara Offroad Kupası’nın son ayağına ev sahipliği yaptı. Yarışmacılar 48 kilometre uzunluğundaki zorlu parkurda kıyasıya mücadele ederken, seyirciler de soğuk havaya rağmen offroad heyecanına ortak oldu.

Tamamlandığında Ankara’da yeni bir yaşam merkezi olacak Mebuskent, 2014 Ankara Offroad Kupası’nın son ayağına ev sahipliği yaptı. Yılın son yarışında genel klasmanda Yunus Ayhan ilk sırada yer alırken, Ahmet Ünlü ikinciliği, İsmail Ayhan da üçüncülüğü elde etti.

Ankara’nın yeni cazibe merkezlerinden Batıkent Karacakaya’da inşa edilen Mebuskent’te düzenlenen ve Ankara Offroad Kulübü’nün (ANDOFF) organize ettiği yılın son yarışı soğuk havaya rağmen yine renkli görüntülere sahne oldu. Toplam 48 kilometre uzunluğundaki 4 zorlu etaptan oluşan parkurda yarışmacılar hünerlerini sergiledi.

Mebuskent olarak, yarışlara üçüncü kez kapılarını açtıklarını kaydeden Aymor Grup Yönetim Kurulu Üyesi Kürşat Ayhan, bir kez daha eğlenceli ve heyecanlı bir etkinliğe imza atmaktan dolayı çok mutlu olduklarını bildirdi. Ayhan, “Offroad tutkunları yarışa büyük ilgi gösterdi. Birbirinden farklı kulüpler, zorlu parkurlarda kıyasıya yarıştı. Soğuk havaya rağmen izleyiciler de bizleri yalnız bırakmadı. Bir yandan mangal yakıp bir yandan da yarışları takip eden izleyiciler güzel bir Pazar günü geçirdi” dedi.

Ayhan, offroad yarışlarına yaptıkları ev sahipliğini geleneksel hale getirmek istediklerini ve Mebuskent’te yaşam başladığında da devam etmesini dilediklerini açıkladı.

Facebook Yorumları

yorum