Ali Türkkan Red Bull Ailesinde

0
302

Türkiye’nin rallideki genç sporcularından Ali Türkkan, Red Bull ailesine katıldı. 6 yaşından beri direksiyon başında olan 21 yaşındaki Castrol Ford Team Türkiye pilotu, bundan sonra Red Bull sporcusu olarak yarışacak.
2016 yılında Prokart Dayanıklılık Kupası’nda mutlu sona ulaşan Ali Türkkan, 2017 yılında ise hem Türkiye Pist Süper Grup Şampiyonu hem de V1 Challenge birincisi olmayı başardı.

Henüz 18 yaşındayken 2018 yılında düzenlenen Şampiyonlar Şampiyonası’nda finale çıkan Red Bull sporcusu Türkkan, 2019 Yeşil Bursa Rallisi’nde ise genç pilotlar sıralamasında birincilik, genel klasmanda ise üçüncülük elde etti.

2019 yılından bu yana, 5 Türkiye Ralli Şampiyonluğu bulunan Red Bull sporcusu Yağız Avcı’nın mentörlüğünde çalışmalarını sürdüren Ali, aynı sene Türkiye Ralli Şampiyonası’nda 3 kez Genç Pilotlar birinciliği elde etti.

Ali Türkkan, son olarak da Türkiye Otomobil Sporları Federasyonu tarafından Red Bull Gaming Ground çatısı altında bu sene ilk kez düzenlenen 2020 Türkiye Dijital Ralli Şampiyonası’nı şampiyon olarak tamamladı.

Red Bull ailesine katıldıktan sonra bir açıklama yapan Ali Türkkan, Red Bull ailesine katılmanın kendisi için inanılmaz bir motivasyon olduğunu belirterek “Benim için Red Bull sporcusu demek, işinde en iyi olan demek. Tüm şampiyon ralli pilotlarının birer Red Bull sporcusu olduğunun farkındayım. Bu ailenin bir parçası olmak hem uluslararası arenada benzeri olmayan bir referans, hem de motivasyon bakımından yalnız olmayacağımın bir işareti.” dedi.

Facebook Yorumları

yorum