Akyazı´da Liderlik El Değiştirdi

0
1180

Kısa adı İKOK olan İstanbul Karting ve Otomobil Kulübü tarafından bu yıl 11. sezonu düzenlenen İstanbul Karting Dayanıklılık Birinciliği’nin 4. Ayak yarışı Akyazı Kenan Sofuoğlu Pisti’nde 20 Eylül Pazar günü yapıldı. 12 takımın katıldığı toplam 6 saatlik yarışta RSM Racing, Game Over Gold Line, Kuzey Yıldızı ve Team46 arasında büyük çekişme yaşandı. RSM Racing 2 etabı birinci, 1 etabı da ikinci bitirerek günün birincisi oldu ve Genel Klasman’da haftaya lider giren Kuzey Yıldızı’nı geride bırakarak birinci sıraya yükseldi. 2 etap kazanan Game Over Gold Line, 90 saniye pit stop hatasından ceza alarak hem etap birinciliklerinden birini hem de gün sonu birinciliğini kaybetti. İlk 2 etapta ilk 3’te yer alan Team46, son etapta gerilerde kalınca kürsüyü kaçırdı. Bir önceki ayakta liderliğe yükselen Kuzey Yıldızı, 2 etap ikinciliğine rağmen günü üçüncü bitirdi ve genel klasmanda ikinciliğe düştü.

Birinci etapta Gold Line birinci, RSM Racing ikinci, Team46 üçüncü oldu. En hızlı tur zamanını RSM Racing yaptı. İkinci etapta yeni Mach1 FIA5 şasisiyle yine Gold Line damalıya ilk gelen takım oldu. Ancak pit stop cezası nedeniyle 1 tur ceza alınca 4. sıraya geriledi ve yerini RSM Racing’e bıraktı. İkinciliği Team46, üçüncülüğü Kuzey Yıldızı aldı. En hızlı tur zamanını Alfa EEKT takımı yaptı. Üçüncü ve son etapta RSM Racing yine birinciliği kazandı. İkinciliği Gold Line, üçüncülüğü Kuzey Yıldızı aldı. En hızlı tur zamanı Kuzey Yıldızı’ndan geldi.

Yeni takımların dahil olduğu Teşvik kategorisinde ise birinciliği bir kez daha Deniz Yıldızı aldı. Gama EEKT ikinci, Honey Badgers üçüncü oldu. Tamamlanan 4 ayak sonrasında Genel Klasman’da RSM Racing 257 puanla lider durumda. Lideri Kuzey Yıldızı 247 puanla ikinci sırada, Team46 237 puanla üçüncü sırada takip ediyor. İlk 3’ün ardından Deniz Yıldızı 216 puan, Çoban Yıldızı 210 puan ve Gold Line Game Over 205 puanla geliyor. Teşvik klasmanında Deniz Yıldızı liderliğini arayı açarak sürdürdü. 264 puanlı lideri Gama EEKT 239 puanla ikinci, İKOK 223 puanla üçüncü sırada takip ediyor.

Toplam 6 ayaktan oluşan 2015 sezonu 31 Ekim’de Davutpaşa Volkan Işık Arena’da sona erecek.

Facebook Yorumları

yorum