Adrenalin Dolu Yaza Merhaba

0
2274

İzmir Ülkü Park Pisti 11 pilotun katılımıyla gerçekleştirilen Warmhaus Yaz Kupası ilk ayağıyla yaza heyecanlı ve sıcak bir merhaba dedi.

Dizel ve Süper  bir arada start aldığı kupanın ilk yarışında Yağız Gedik ilk cepten start alarak, yarış boyunca yerini korudu ve finişe ilk sırada ulaştı. Süper kategoride ikincilik kupasını ise Warmhaus markasıyla kupaya sponsor olan Çağlayan Çelik kaldırdı. Hüseyin Yıldırım ise Honda Civic Type-R’ı ile Çağlayan Çelik‘in ardından finiş görerek podyumun 3. basamağında yer aldı. Süper kategorinde bir başka Type-R pilotu Metin Çalışkan yarışın 7. turunda debriyaj merkezinin kırılması sonucu yarışı tamamlayamazken, Hakan Mete Kutay sıralama turları sırasında yaşadığı mekanik arıza sebebi ile yarışta start alamadı.

Warmhaus PodyumDizel kategorinin ilk yarışında 7 pilot VW Polo TDi yarış araçlarıyla piste çıktı. Deneyimli pilotların yanı sıra birçok yeni ismin de yer aldığı bu kategoride Ozan Süzgün birinciliği kazanırken, Osman Demirel ikinci, Yunus Emre Küçükbekir ise üçüncü olarak finiş gördü.

Günün ikinci yarışlarında ise adrenalin üst safhadaydı. Ters grid uygulamasıyla start alan araçlar birbiriyle tampon tampona mücadele etti. Süper kategoride ilk iki basamaktaki isim yerini korudu. Gedik Piliç-EBAM adına yarışan Yağız Gedik birincilik basamağından inmedi, Çağlayan Çelik ise bir kez daha ikincilikte yerini aldı. İlk yarışta mekanik arıza yaşayan Metin Çalışkan ikinci yarışta podyuma çıkmayı başardı ve üçüncülük kupasını evine götürdü.

Dizel kategorinin ikinci yarışında Osman Demirel finişi geçen ilk pilot olarak  1.’lik kupasını kaldırdı. Ozan Süzgün podyumun 2. basamağında yer aldı ve 2 kupayla evine döndü. Yunus Emre Küçükbekir ise 3.’lüğünü koruyarak iki kupayla evine dönenlerden oldu.

Warmhaus Yaz Kupası’nda heyecan dolu serüven 16 Temmuz 2017 Pazar günü 2. Ayak yarışlarıyla devam edecek…

Volkicar StartV1 Challenge Öncesi Pilotlar Bileklerini Isıttı!
Warmhaus Yaz Kupası’nın ardından pistte adrenalin dur durak bilmeden devam etti… V1 Challenge 2017 öncesi son prova olarak düşünülen ve tek ayaktan oluşan volkicar yarışında pilotlar tampon tampona kıyasıya mücadele etti. Nefeslerin kesildiği yarışta V1 Challenge’tan tecrübeli pilotların yanı sıra geçtiğimiz sezon V2 Challenge’ta yer alan deneyimli pilotlar star aldı.

Volkicar PodyumSon prova olan V2 Challenge’ın ilk yarışını Emir Ay 1. bitirirken, tecrübeli pilot Adem Çetmen 2.  olarak rakibini takip etti. V1 Challenge’taki bir başka tecrübeli pilot Murat Aksüt ise damalı bayrağı 3. gören isim oldu. Kıyasıya mücadelenin 2. yarışında ise podyumun zirvesindeki isim yine değişmedi. Emir Ay duble yaparak 2 kupayı evine götürdü. Podyumun diğer basamaklarında ise dengeler değişti. Bu kez Çağlayan Çelik 2.’lik kupasını kaldırırken, Hüseyin Çetmen 3. basamakta yer aldı.

Heyecanla beklenen V1 Challenge 2017 için kayıt devam ederken, Ülkü Park yönetimi yarış takviminin yakın tarihlerde açıklanacağını bildirdi.

Facebook Yorumları

yorum