2018’in En Hızlıları Ödüllerini Aldı

0
530

Otomobil sporlarının 2018 sezonunda branşlarında dereceye giren sporcu ve takımların ödüllerinin dağıtıldığı 2018 TOSFED Gala Gecesi, iş, siyaset ve cemiyet hayatından birçok ismin katılımıyla 22 Aralık Cumartesi akşamı İstanbul’da Emek Sahnesi’nde gerçekleştirildi.
Gençlik ve Spor Bakanı Dr.Mehmet Muharrem Kasapoğlu, Spor Genel Müdürü Mehmet Baykan, Spor Toto Teşkilat Başkanı Bünyamin Bozgeyik’in de katıldığı gecede, ralli, trial, offroad, drift, pist, karting, rallikros, tırmanma ve klasik otomobil branşlarındaki ulusal şampiyonaların genel klasman ve kategorilerinde dereceye giren sporcu ve takımlara ödülleri verildi. Ayrıca ülkemizi yurt dışında temsil edip podyuma çıkan sporcular ile TOSFED Yıldızını Arıyor 2018 projesinde mücadele eden sporcuların da ödüllendirildiği gecede, sponsor firmalar, il gözetmen kuralları, il temsilcileri, organizatör kulüpler ile branşlarında en yüksek gözlemci puanı alan organizasyonlara da plaketleri dağıtıldı. Bu özel gecede 2018 Türkiye Ralli Şampiyonları Burak Çukurova-Vedat Bostancı ve 2018 Türkiye Ralli Takımlar Şampiyonu Ford Motorsport Türkiye’nin ödüllerini veren Gençlik ve Spor Bakanı Dr.Mehmet Muharrem Kasapoğlu ayrıca bu yıl ilk kez düzenlenen FIA GT Uluslar Kupası’nı kazanarak ülkemize otomobil sporlarında tarihi bir başarı kazandıran Salih Yoluç ve Ayhancan Güven‘e de plaketlerini takdim etti.
Bakan Kasapoğlu gecede yaptığı konuşmada “Bakanlık olarak otomobil sporlarının gelişimini ve ilerleyişini önemsiyoruz. Sizler ülkemizi uluslararası arenada başarıyla temsil ediyorsunuz. Bu başarıları daha da iyi noktalara taşıma hedefimiz var. Bu vesileyle de ben Federasyon Başkanımız Serkan Yazıcı’yı ve yöneticilerini gönülden kutluyorum. O nedenle bu özel akşama tüm çalışma arkadaşlarımla beraber katıldık. Umarım bu da sizler için ayrıca bir motivasyon olur. Bu gece ödül olan sporcularımızı, bu işe gönül veren ve zaman harcayan herkesi ayrıca tebrik ediyorum. Gelecek yıl yeni sporcularla ve yeni yıldızlarla otomobil sporları adına daha başarılı bir yılı birlikte geçireceğiz. Biz de Bakanlık olarak sizleri fazlasıyla desteklemeye devam edeceğiz” dedi.
Konuşmaların ardından 9 ulusal branş ve farklı kategorilerde dereceye giren sporculara ödüllerinin verildi gece, toplu fotoğraf çekimi ile sona erdi. 

Facebook Yorumları

yorum